Main Page/sk

From Free Pascal wiki
Revision as of 00:29, 5 June 2015 by FTurtle (talk | contribs) (+ category)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Afrikaans (af) العربية (ar) català (ca) čeština (cs) Deutsch (de) English (en) español (es) فارسی (fa) suomi (fi) français (fr) magyar (hu) Bahasa Indonesia (id) italiano (it) 日本語 (ja) 한국어 (ko) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) русский (ru) slovenčina (sk) svenska (sv) Türkçe (tr) українська (uk) Tiếng Việt (vi) 中文(中国大陆)‎ (zh_CN) 中文(台灣)‎ (zh_TW)

Vitajte na wiki Lazarus a Free Pascal

Popis

Cieľom tejto wiki stránky je byť vedomostnou základňou pre FPS/Lazarus a príbuzné projekty.

FPC už má dobrú používateľskú dokumentáciu v rôznych formátoch, ale FPC developer information, organizational information a subjekty, ktorá zatiaľ nie sú správne zdokumentované sú v v tejto wiki.

Lazarus, inými slovami, má niektoré trhliny v používateľskej dokumentácii, preto bola vytvorená táto oblasť ako "otvorený dokument" alebo "wiki", kde upravovať a pridávať obsah môže každý.

Wiki zrýchľuje situáciu umožnením zmien a pridávania cez webový prehliadač! Pre príručky, prosím pozrite na 30-sekundový rýchly Wiki Tutorial alebo na príručka WikiPedia. Pre nácvik je k dispozícii Pieskovisko. Ak máte nejaký problém, prosím informujte administrátora alebo pošlite hlásenie chyby na Lazarus-CCR SF stránku. Môžete tiež pridať poznámku alebo návrh na našej spätnoväzobnej stránke.

Históriu projektu Lazarus nájdete na stránke histórie.

Dokumentácia Free Pascal

Vývojárska dokumentácia FPC
Obsahuje dostupnú dokumentáciu pre vývojárov a iných spolupracovníkov Free Pascal Compiler, ako ľudia podieľajúci sa na prekladoch správ do iných jazykov, zoznam pascal bindings, organizačné informácie, postupy pre uvoľnenie FPC, zoznamy ToDo. atď.

Dokumentácia Lazarus

Dokumentácia Lazarus
Všetka dostupná dokumentácia a príručky pre Lazarus IDE môžete nájsť na slovenskej dokumentačnej stránke. Veľa týchto stránok je "v procese tvorby", tak sa nebojte pridať vlastné skúsenosti a informácie. Môžte si aj vytvoriť vlastnú stránku s osobnými a kontaknými informáciami.

Download

Všetky momentálne prístupné komponenty a balíky sú oblasti súborov Lazarus-CCR Sourceforge. Free Pascal prekladač a aktuálne testovacie verzie Lazarus nájdete na stránke Lazarus Sourceforge. Dodatočná dokumentácia o týchto balíkoch je na Components and Code examples wiki stránke. Prekladač a vela poskytnutého kódu nájdete na stránke sťahovacích zrkadiel Free Pascal Compiler a na stránke Lazarus IDE.

Mailing listy

Noví a aj skúsení používatelia sú pozvaní zapojiť sa do Lazarus-ccr oznámenia a všeobecných mailing listov.

Možnu užitočnejšie budú Lazarus IDE mailing list a FreePascal vývojárske a informačné mailing listy.


Kto pracuje na čom?

Ak práve prerábate komponent alebo knižnicu, prosím uverejnite to na Current conversion projects stránke. Tieto informácie pomôžu vývojárom ktorý chcú prepísať komponenty a zároveň zabráni tomu aby dvaja ľudia robili na jednej veci.

Referencie, odkazy a zdroje

Lazarus IDE

Novinky a informácie o stave prostredia Lazarus sa nachádzajú na Lazarus IDE website. Vydania prostredia Lazarus a prekladača FreePascal môžete stiahnut tam. Lazarus file area má tiež posledné balíky prostredia Lazarus a prekladača Free Pascal.

Aktívne projekty Lazarus

Náš momentálny zoznam Projects using Lazarus , je verejne prístupný a obsahuje súbory spojené s Lazarusom na stiahnutie.

Super stránky and odkazové farmy

Náš momentálny zoznam stránok ohladom Delphi/Kylix môžete náist na Page Of Code Sites. Ak poznáte stránku ktorá tam nieje, pridajte ju.

Špecializované vyhladávače

Na webe sa nachádzaju velmi vyspelé prehladávače ktoré uľahčia učenie a prácu pri riešení problémov. Tamarack Associates spravuje rýchly prehladávač špeciálne navrhnutý pre Borland usenet archívy. Mer Systems Inc. spravuje podobný prehladávač. Ďaľším vynikájúcim zdrojom informácií je Earl F. Glynn's Computer Lab

Preklady

Stará wiki

Tieto stránky sú v procese prerábania zo starého wiki formátu. Stará wiki stránka sa nachádza tu.
Originálny obsah User:VlxAdmin.