Projects using Lazarus/sk

From Free Pascal wiki
Jump to navigationJump to search

English (en) français (fr) 한국어 (ko) русский (ru) slovenčina (sk) 中文(中国大陆)‎ (zh_CN) 中文(台灣)‎ (zh_TW)

Active Lazarus Projects

Projekt Synapse

Projekt Synapse autora Lukas Gebauer poskytuje knižnicu pre sériový port a synchrónnu TCP/IP pre Delphi, C++ Builder, Kylix a FreePascal. Jedná sa o vysoko kvalitnú ponuku s mnohými funkciami. Balíčky sú robustné, spoľahlivé, výborne pracujú s Lazarus a FreePascal a kód je ľahko sledovateľný a udržiavateľný... vysoko doporučované! - Kým???

Icebox

Na stránkach Tony Maro Icebox môžete nájsť veľa užitočných informácií a komponentov súvisiacich s Lazarus/FPC. Jeho TMPack, Checkbook Tracker a RDP Frontend aplikácia sú výbronými príkladmi kvalitných komponentov a aplikácií, ktoré ste schopní produkovať s Lazarus.

TruckBites

Obchodný manažérsky softvér pre nezávislú kamiónovú dopravu (pre USA.) Napísané pod zmluvou Tonym Marom pre Linux aj Windows s "Partners in Trucking, LLC". http://www.truckbites.com Program je stále vo vývoji. Predpokladaný dátum vydania je v najbližších mesiacoch.

Project Theseus

Tom Lisjac a jeho Projekt Theseus je ukážkou použitia Lazarus a FreePascal na vytváranie rapid deployment a distribučného systému pre Linux zvaný Epik-Builder. EpikStopwatch a EpikBrowser sú projekty založené na Lazarus, ktoré sú momentálne vo vývoji.

SilentCoderova stránka

DireqCafe je hotové a funkčné internet café. LTSP a pár ďalších lazarus programov sa nachádza na stránke A.J. Ventera silentcoder.co.za.

Projekt Akinimod

Kompletné a plne funkčné riešenie internetovej kaviarne pre LTSP a množstvo ďalších užitočných programov nájdete na stránke projektu Akinimod A.J. Venter.

GTK-Fireadmin

Na GTK založený administračný nástroj pre Firebird používajúci objekty Firebird a komponenty Lazarus je dostupný na tejto stránke.

GTK2forpascal

Mattiasov Gaertnerov gtk2forpascal projekt je vyvíjanie hlavičkových súborov pre pascal aby sa dali použiť knižnice gtk2 (gimp tool kit). Podporované jazyky sú Free Pascal a Kylix. Hlavičkové súbory sú určené ne prácu v Linuxe, FreeBSD a Win32.

Cactus

Cactus je zvukový prehrávač ktorý má vlastnú databázu na správu vašich mp3 súborov a kolekcií. Pozrite si Cactus Homepage. Cactus je nezávislý na platforme a je momentálne prístupný pre linux a win32.

Heat Wizard

Heat Wizard is a command line and GUI tool for the conversion of the voltage of a thermocouple to a temperature and vice versa (for Win32, Mac OS X, and Linux).

OggBase

Oggbase je FreePascal/Lazarusový program pre správu Ogg-Vorbis súborov v databáze.

The Light Pascal Toolkit (LPTK)

Cieľom Light Pascal Toolkit projektu je vytvoriť nástroj pre tvorbu GUI v linuxe a windowse. Vyzerá to veľmi zaujmavo... pozrite si obrázky!

CUPS pre lazarus

Olivierov Guilbaudov CUPS pre lazarus projekt je vyvíjanie hlavičkových súborov pre pascal na pužívanie CUPS (Common UNIX Printing System) knižníc. Naviac je tam pár dialógových okien pre vyberanie tlačiarne, nastavenie a tlač.

LazReport

Generátor hlásení založený na FreeReporte 2.32.

Indy pre lazarus

Začal sa len nedávno, tento projekt má za úlohu prerobiť všetkých 119 komponentov Indy pre Delphi/Kylix na FPC/Lazarus. Pozrite Indy pre Lazarus projekt a obrázok.

Lazarus SQL Explorer

Umožnuje prezerať databázy podporované SQLDB.
Stránka: http://sourceforge.net/projects/sqlexplorer/

Seksi Commander

Súborový správca pre Linux vyvinutý v Lazaruse a FreePascale. Integrovaný bin, text, hex prehliadač (vlastný komponent) a editor založený na SynEdite. Home Page: http://radekc.regnet.cz/

SPINA

SPINA is software for determining constant structure-parameters of endocrine feedback control systems from hormone levels obtained in vivo. The first version of this cybernetic approach allows for evualuating the functional status of the thyroid gland.

Synaser

Knižnica pre sériovú komunikáciu (Linux, Windows) od autora Synapse. Homepage: http://www.ararat.cz/synapse/ (tá istá ako Synapse)

Dedalu

Zbierka malýcha jednoduchých projektov vyvinutých v Lazaruse autorom Giuseppe Ridinònom (Pepecito). Hry, editory, nástroje a podobne..
Web: http://dedalu.sourceforge.net/

Audio Component Suite

Zbierka komponentov na vývoj aplikácií na prehrávanie, záznam a spracovanie zvuku. Dokáže prehrať wav,ogg,mp3,mp2,wma ... záznam z akéhokoľvek čitateľného zdroja. Dokáže robiť všetko naraz (čítanie, zápis atď.) Viac sa dozviete v oblasti Code and Components alebo Downloads.

GLScene

Vynikajúca 3D knižnica pre prácu s grafikou. Využíva OpenGL na vykreslovanie. Umožnuje vám upravovať vaše 3D scény priamo v IDE. Viacej informácií je na stránke (GLScene) alebo v GLScene's 'Code and Components' section.

ISA Digitálny Osciloskop

Grafický interface pre a digitálny osciloskop. Samotný osciloskop je ISA karta so senzorom na meranie vĺn. Funguje aj na Windowsoch aj na Linuxoch. Informácie o tom ako je postavená sú na Hardware Access. Momentálne vo vývoji. Ak máte záujem alebo otázky pošlite mail na: felipemonteiro.carvalho@gmail.com


Ak váš lazarusový projekt chýba, prosím dopíšte ho sem!

Master Maths

Master Maths sa špecializuje na výuku prostredníctvom počítačov a matematiku. Tretia verzia nášho hlavného produktu je vyvíjaná za použitia Lazarus, Firebird a tiOPF v2. Produkt má dve časti. Administrátorskú aplikáciu a "Learner Browser" (používa sa na prezeranie a označovanie výukových modulov). "Learner Browser" značne používa Macromedia Flash. Úplný produkt pracuje pod OS Linux a Windows.

Sieťová knižnica lNet

lNet je malá sieťová knižnica navrhnutá špeciálne pre Free Pascal a Lazarus ktorá poskytuje jednovláknové sieťové riešenie s protokolmi od TCP a UDP až po SMTP a HTTP. lNet bola navrhnutá tak aby nezávisela na externých knižniciach a je extrémne portabilná (momentálne podporuje skoro všetky platformy na ktorých beží Free Pascal).

Pôvodní autori a prispievatelia

Táto stránka bola prerobená s EpikWiki.

  • Initial posting - 9/26/2003
  • Updated links and labels - User:VlxAdmin 9/28/2003
  • Added the Light Pascal ToolKit project - User:VlxAdmin10/27/2003