Main Page/uk

From Free Pascal wiki
Jump to navigationJump to search

Afrikaans (af) العربية (ar) català (ca) čeština (cs) Deutsch (de) English (en) español (es) فارسی (fa) suomi (fi) français (fr) magyar (hu) Bahasa Indonesia (id) italiano (it) 日本語 (ja) 한국어 (ko) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) русский (ru) slovenčina (sk) svenska (sv) Türkçe (tr) українська (uk) Tiếng Việt (vi) 中文(中国大陆)‎ (zh_CN) 中文(台灣)‎ (zh_TW)

Запрошуємо до Lazarus та Free Pascal вікі

Про нас

Мета цього вікі – бути базою знань для FPC FPC/Lazarus та пов'язаних проектів.

FPC вже має хорошу користувацьку документацію в декількох форматах, але інформація розробника FPC, організаційна інформація та теми, котрі ще не належним чином задокументовані, збираються в цьому вікі.

Lazarus, з іншого боку, має деякі прогалини в користувацькій документації. Таким чином ця область була створена як "відкритий документ" або "вікі", де будь хто може редагувати та додавати вміст.

Швидкісні засоби створення вікі уможливлюють проводити зміни та доповнення у браузері! Для консультацій подивіться в 30 Second Quick Wiki Tutorial або в Вікіпедії. Пісочниця корисна для вправ. Якщо ви маєте будь-які проблеми, будь ласка, сповістіть адміністратора сайту administrator або надішліть повідомлення про дефект на SF сайт Lazarus-CCR. Ви можете також залишити примітку або пропозицію на нашій сторінці Зворотний зв'язок.

Історію проекту Lazarus дивіться на cторінці Історія.

Free Pascal документація

Документація розробника FPC
Містить доступну документацію для розробників та інших помічників Free Pascal Compiler, як, наприклад, люди, котрі залучені до перекладу повідомлень на інші мови, списку закріплень паскаля, організаційної інформації, процедури для редакцій FPC, списків ToDo і т.п.

Lazarus документація

Lazarus документація
Вся доступна документація та консультації для Lazarus IDE (зокрема посібник Free Pascal Compiler) можуть бути знайдені на сторінці Lazarus документація. Численні сторінки в "стані розвитку", отож, будь ласка, почувайтеся вільно, щоб додати вашу майстерність до цих розділів. При бажанні, ви також можете створити особисту сторінку з контактною інформацією.

Завантаження

Всі зараз наявні компоненти та пакети доступні в зоні файлів Lazarus-CCR Sourceforge. Free Pascal Compiler та поточні випробувальні версії Lazarus можуть бути знайдені на сайті The Lazarus Sourceforge. Додаткова документація для цих пакетів також може бути знайдена в Компоненти та Приклади Кодів сторінки вікі, якщо особа, яка зробила внесок у код, створила його там. Компілятор та багато написаних кодів, можуть бути знайденими на дзеркалі завантажень Free Pascal Compiler та на веб-сайті Lazarus IDE. Розташування завантаження знятків Lazarus може бути знайдене ось тут.

Поштові реєстри

Нові та досвідчені користувачі однаково запрошені приєднатися до оголошень та загальних поштових реєстрів.

Можливо навіть кориснішим є Lazarus IDE список розсилки та списки розсилки розробників FreePascal, або списки розсилки оголошень.

Хто над чим працює?

Якщо ви зараз конвертуєте компонент або бібліотеку, або вам потрібно що-небудь конвертувати, відішліть це на сторінку Поточні конверсійні проекти. Ці реєстрації допоможуть розробникам порадника, котрі хочуть конвертувати компоненти на які є попит, а також для запобігання подвоювання конвертації одного і того ж пакету двома людьми.

Посилання, зв'язки та ресурси

Lazarus IDE

Новини та інформація про стан Lazarus IDE можуть бути знайдені на веб-сайті Lazarus IDE. Ідеї, метушня та інші плани можуть бути знайдені на сторінці Процесу Розробки Lazarus‎. Редакції Lazarus IDE та компілятора FreePascal можуть бути завантажені тут. Область файлу Lazarus також має найостанніші пакети компілятора та IDE, котрі доступні для завантаження.

Діючі проекти Lazarus

Наш поточний реєстр Проекти Використовують Lazarus з відкрито доступними веб-сайтами та пов'язані із Lazarus файли для завантаження.

У Галереї Використання Lazarus ви можете бачити деякі скріншоти програм, створених з допомогою Lazarus.

Відмінні сайти та зв'язки накопичувачів

Наша поточна збірка пов'язаних із Delphi/Kylix сайтів може бути знайдена тут. Будь-ласка, долучіть до неї, якщо ви знаєте корисний сайт, котрий іще не був внесений до списку.

Спеціалізовані Пошукачі

Існують деякі видатні діалогові пошукові та бази знань, котрі можуть дуже сприяти вивченню нових методів та вирішенню проблем. Tamarack Associates діють із швидким пошукачем, особливо для Borland архівів обширних зборів конференцій. Mer Systems Inc. забезпечує подібним пошукачем. Інше видатне джерело інформації разом зі здатністю пошуку по усьому сайту - це Earl F. Glynn's Computer Lab та Reference Library.

Вивчення стану попиту

Слушна нагода для користувачів Lazarus пояснити, чому, як і для чого вони вибрали Lazarus IDE.

Представлення FPC/Lazarus в торговому показі і в змаганнях

FPC/Lazarus був представлений на майданчику Systems 2005, the Systems 2006 and the Systems 2007 в Мюнхені. На підставі досвіду цих торгових показів, було створено збір інформації, щоб допомогти майбутнім підготовкам майданчика торгового показу. Lazarus та з ним пов'язані проекти, також брали участь у ряді Змагань, і вікі сторінка була готова допомогти майбутнім написам змагань.

Переклади

Стара вікі

Ці сторінки були перетворені зі старого формату вікі. Стара головна сторінка вікі може бути знайдена тут [1].

Даний вступ було створено User:VlxAdmin.